Danimarka ligini yazmakla yazmamak arasında her zaman kararsız kaldım.

Çünkü, son 3 yılda şampiyon olan takımla üçüncü sıradaki takım arasında 25-26 puan fark oluşuyor ki neredeyse artık iki takımlı bir lig haline geldi. Bu sezon bir şeyler değişir mi? diye düşündüm ama değişen bir şey olmadı. Şu anda lider FC Midtjylland’ın ile takipçisi FC Kopenhag arasında 1 puan var ancak 3. sıradaki AaB ile aralarında 9 puan fark oluşmuş durumda.

FC Kopenhag tek yenilgisini 1 eylül pazar günü AaB deplasmanında 1-0 ile aldı. FC Midtjylland ise henüz yenilmedi ve lider konumda. Bu arada FC Kopenhag 703 pas yaptığı bir maçı kaybettiğini de belirteyim.

Diğer tarafta FC Midtjylland var. Yeni kurulan bir takım ancak altyapı olarak çok iyi bir seviyedeler. Özellikle Afrika kökenli oyuncuları getirip, onlara altyapı eğitimi vererek büyük döngüyü tamamlayan bir kulüp.

Şu anda FC Kopenhag ile birlikte ülkenin en iyi iki takımından biri.

Brondby ise 2017-18 sezonundan sonra durgunluk dönemine girmiş durumda. 13 puan ile liderin 9 puna gerisinde 5. sırada. Milli ara sonrası Bendtner’i kadrosunu katarak “güçlenen” FC Kopenhag Hobro deplasmanına gidiyor. AGF, üçüncü sıradaki AaB ile oynayacak. FC Midtjylland ise Lyngby ile deplasmanda karşılaşıyor.